środa, 19 lutego 2014

Rasy psów: Shih tzu





Nazwa Rasy:
Shih Tzu (208)

Kraj pochodzenia: Tybet (Wielka Brytania)

SHIH TZU
Cieszy się reputacją najsympatyczniejszego z psów pochodzących z Tybetu. Jest bardzo przywiązany do swego pana, potrzebuje jego obecności, a także dowodów jego uczucia. Zachowuje jednak pewną niezależność. Na ogół bywa towarzyszem wiernym i posłusznym, z wyjątkiem sytuacji, gdy coś innego przyjdzie mu do głowy. Jeśli uzna, że ma coś ważnego do załatwienia, wówczas, nie chcąc demonstracyjnie okazywać nieposłuszeństwa, udaje głuchego lub też sprawia wrażenie, że nie zrozumiał komendy.
Jednym z sekretów znakomitej więzi, jaka łączy shih tzu z jego panem, są chwile poświęcone toalecie – bez wątpienia przyjemne dla obu stron, o ile pan znajdzie w nich okazję do dzielenia czułości. Nie powinien traktować tych zabiegów jako uciążliwego obowiązku, a raczej jako ceremoniał – przerwę w codziennych zajęciach, w czasie której zapomni o wszelkich troskach i całym sercem poświęci się swojemu shih tzu. Pies też polubi szczotkowanie, oznaczające kontakt z panem i gwarantujące, że uwaga bliskiej osoby będzie w tym czasie skupiona wyłącznie na nim.
Jakkolwiek szczenięciu nie są jeszcze potrzebne seanse pielęgnacyjne, rozsądnie jest zacząć je wcześnie, by przyzwyczaić młodego psa do manipulowania przy nim. Jest to także najbardziej naturalny ze sposobów, by uczynić swego ulubieńca posłusznym i cierpliwym.
Przez większość czasu jest najszczęśliwszy, mogąc spokojnie przesiadywać u boku swego pana. Często zapomina się o jego obecności, taki potrafi być cichy i spokojny. Ale, choć nie jest hałaśliwy z natury, zdarzy mu się szczeknąć, gdy jest zaskoczony, niepokojony czy podekscytowany.
Trzeba podkreślić, że jego pan musi mu poświęcać dużo czasu. Nie zapominajmy o tym, że jest to pies do towarzystwa. Bardziej predysponowany do życia w salonach i leżenia na kanapie, niż do korzystania z uroków wsi, potrafi się jednak przystosować do aktywnych zajęć swego pana. Ze wszystkich członków rodziny to on będzie najbardziej zachwycony, gdy w perspektywie rysuje się spacer do lasu lub przejażdżka samochodem. Jedwabista szata nie przeszkadza mu w buszowaniu po ogrodzie, tylko potem trudno ją doprowadzić do ładu.
Jego adaptacja do nowego środowiska nie stanowi żadnego problemu. Wszędzie będzie się czuł dobrze. Podobnie jest ze stosunkiem do ludzi i zwierząt. Jeżeli zostanie dobrze wychowany, jego postawa wobec dzieci i innych psów jest poprawna (pod warunkiem że nie okażą się dokuczliwe). W domu zarówno psy, jak i koty znajdą w nim doskonałego kompana.

DOWÓD OSOBISTY
Na podstawie wzorca
Grupa: IX (psy do towarzystwa)
Wzrost: 23-27 cm (z tolerancją 1 cm mniej lub więcej)
Waga: 4,5-8 kg
Głowa: szeroka i okrągła, bujny włos opada na oczy; wąsy i broda obficie owłosione; szyja proporcjonalna, wdzięcznie wygięta, wystarczająco długa, by pies dumnie nosił głowę; uszy duże, opadające, z długim włosem, tak bogatym, że wydają się tworzyć całość z szatą okalającą szyję.
Tułów: długość psa jest większa niż jego wysokość w kłębie, grzbiet prosty, lędźwie solidne, klatka piersiowa szeroka; kończyny przednie krótkie i muskularne, możliwie jak najbardziej proste.
Ogon: w kształcie pióropusza, osadzony wysoko i noszony wesoło.
Szata: długa i gęsta, niekręcona. Akceptowana jest szata lekko falista.
Umaszczenie: wszystkie kolory są dopuszczalne, ale biała gwiazdka na kufie i biały koniec ogona są bardzo cenione.

Całość artykułu cytowane ze strony: http://www.pies.pl/

Kurs


To już ponad rok minął od otrzymania dyplomu groomera. Zdjęcia to wspomnienie kursu. Dziękuję Państwu Bonat ;)

Yorkshire terrier -  Fifi 



yorkshire terrier Fifi przed strzyżeniem
Fifi prawie gotowa,: kąpiel, strzyżenie

niedziela, 16 lutego 2014

Dzień kota!!!

 Z okazji dnia kota dn. 17 02 wszystkie koty zapraszamy na darmowe obcinanie pazurków ;) Proszę dzwonić i się umawiać: 601 050 475





piątek, 14 lutego 2014

Miauczek

Na dowód tego, iż mamy wielu kocich przyjaciół, zdjęcia Miauczka - krzyżówki persa z norweskim leśnym.














czwartek, 13 lutego 2014

Pusia


Częstymi klientami w Naszym Salonie są również koty. Mamy to szczęście, że wszyscy nasi koci klienci są cudowni i rewelacyjnie współpracują podczas wizyty. Pusia także spisała się na medal. Zobaczcie zdjęcia



















środa, 12 lutego 2014

Rasy psów: Yorkshire Terrier

Nazwa Rasy:
Yorkshire Terrier

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

YORKSHIRE TERRIER

Jest on dobrze znany ze skłonności do stawiania czoła dużym psom. Nie waha się przed prowokacją i denerwującym paradowaniem im przed nosem, do czasu aż stracą cierpliwość. Manewr bywa czasem niebezpieczny, lecz w większości wypadków duży podąża w swoją stronę.
Wszystkim terierom wspólny jest dobry humor i potrzeba ruchu. Mieszkanie z nimi nie jest monotonne. York ma wypróbowane sposoby, by przypomnieć panu o swej obecności, a gdy przypadkiem się nudzi, wiedzą o tym wszyscy sąsiedzi, bo nie oszczędza swego głosu. Przypomnijmy, że nie należy mylić tego dynamizmu z wyjątkową nerwowością niektórych terierów myśliwskich skazanych na bezczynność i miejski tryb życia. York nie jest aż tak gorliwy. Za to umie wymuszać zainteresowanie. Bo pan, wedle Jego Wysokości, powinien być stale do jego dyspozycji i pobłażać wszelkim jego kaprysom.
Jak wiele innych psów, od chwili przybycia do nowego domu york bacznie obserwuje otoczenie i nie potrzebuje wielu tygodni, by się zorientować w sytuacji. Nie ma sobie równych w rozpoznawaniu, kiedy pan tylko udaje surowość, a wówczas dalej robi swoje.
Odnajdujemy w nim owego ducha niezależności, właściwego terierom, oraz zdolność do podejmowania inicjatywy. Te cechy sprawiają, że czasami staje się głuchy na polecenia. Choć kochający i bardzo przywiązany do swego właściciela, nie stara się dowieść tego absolutnym posłuszeństwem.
Niezależnie od predyspozycji charakterologicznych trzeba przyznać, że jeśli bywa nieznośny, to w dużej mierze jest to zasługa właścicieli. Bardzo często popełniają wobec niego ten sam błąd – nawet nie podejmują jakichkolwiek prób wychowania go.
Zbytnia miniaturyzacja yorka, od której się ostatnio odchodzi, powodowała wystąpienie cech karłowatości, związanych z problemami zdrowotnymi i różnymi deformacjami (kulista czaszka, wyłupiaste oczy, otwarte ciemiączko, wadliwe uzębienie). Selekcja małych piesków, które jednocześnie pozostałyby proporcjonalnie zbudowane i silne, jest bardzo trudną sztuką. Z tego powodu radzi się hodowcom, by dorosły york utrzymywał się w granicach wagi od 1,7 do 2,5 kg.
York jest psem ruchliwym – musi regularnie wychodzić na spacery. Chociaż lubi tulić się w ramionach swego pana, to jednocześnie z upodobaniem prowadzi tryb życia normalnego psa, który biega, skacze i węszy po kątach. Brak ruchu może sprawić, że stanie się zbyt nerwowy i będzie szczekał bez przerwy.
Psu wystawowemu trzeba włosy nawijać na specjalne papiloty, by zachował piękną i typową dla niego szatę. Niektórzy właściciele yorków rezygnują z urody wystawowej i decydują się na krótkie ostrzyżenie swego pupila, dzięki czemu nie muszą tyle czasu poświęcać na pielęgnację. York odpowiednio ostrzyżony u fryzjera nie jest już taki elegancki, ale za to wymaga tylko codziennego krótkiego szczotkowania. Szczotkować i czesać trzeba bardzo delikatnie, pomagając sobie palcami. Należy również uważać, by nie uszkodzić włosów podczas kąpieli.
Z upiętą grzywką (aby wszystko dobrze widział) york może wieść normalne życie w mieszkaniu i na ogrodowym trawniku.

DOWÓD OSOBISTY (na podstawie wzorca)
Grupa: III FCI (teriery).
Wzrost: około 20 cm (wzorzec go nie precyzuje).
Waga: do 3,5 kg.
Głowa: mózgoczaszka niewielka i płaska; kufa niezbyt długa; oczy średniej wielkości, ciemne, błyszczące, nie mogą być wyłupiaste; uzębienie kompletne, zgryz nożycowy.
Uszy: małe, stojące, w kształcie litery „V”, pokryte krótką sierścią w kolorze płowym.
Szata: na tułowiu jest średniej długości, prosta, lśniąca, delikatna i jedwabista; bardzo długa u nasady uszu i na kufie.
Umaszczenie: niebieskostalowe od potylicy po nasadę ogona; na klatce piersiowej włos jest intensywnie płowy i błyszczący, ciemniejszy u nasady, jaśniejszy na końcu. Na głowie złotopłowy, bez dodatku ciemnych włosów.
Całość artykułu cytowane ze strony: http://www.pies.pl/

Lupo

Przepiękny pies w typie Siberian Huski, znaleziony, przygarnięty przez ludzi o dobrym sercu. Piesek bardzo łagodny, mądry, znał podstawowe komendy, bardzo dobrze reagował na wszystkie zabiegi w salonie. Zobaczcie zdjęcia Lupo ...